Nápověda

Nejprve musíš vyplnit zadání na levé straně obrazovky, tím si určíš, jak složité příklady budeš počítat, kolik jich bude a jaký početní úkon budeš procvičovat.

Do kolonky „První číslo“ a „Druhé číslo“ napiš ta největší čísla, se kterými chceš počítat, to znamená čísla, která budeš mezi sebou sčítat, odečítat, násobit nebo dělit. U dělení je lepší, aby první číslo bylo větší než druhé, ale není to nutné. Potom si vybereš početní úkon, který chceš procvičovat a počet příkladů, které máš vypočítat a klepnutím na políčko „Vybrat příklady“ všechno spustíš.

Otevře se ti nové okno s příklady. Tady stačí pouze doplnit správné výsledky a kliknout na tlačítko „Zkontroluj příklady“. Objeví se ti vyhodnocení. Podle toho, jak se tváří Smajlík u každého příkladu, lehce poznáš, jestli jsi ho vypočítal správně nebo ne. A nakonec tě Smajlík i oznámkuje.

Tak a to je vše a pokud náhodou něčemu nerozumíš, požádej tatínka nebo maminku, určitě ti rádi pomohou.

Mínus

Na této stránce si můžeš procvičit odečítání dvou čísel. Do kolonky „První číslo“ a „Druhé číslo“ napiš ta největší čísla, se kterými chceš počítat, to znamená čísla, která budeš mezi sebou odečítat. A nezapomeň, že velikostí zadaných čísel si určuješ, jak těžké příklady budeš počítat, takže zadávej pouze taková čísla, jaká zvládneš. Teď zadej počet příkladů, které chceš vypočítat, klikni na tlačítko „Vyber příklady“ a můžeš začít.

  Vstupní údaje  

| | Nahoru ↑
Copyright © 2007-22, Daniel Maček
Elektronické výcvikové obojky